Podklady pro zhotovení energetického štítku

 

VEŠKERÉ PODKLADY USNADŇUJÍ PRÁCI, ZRYCHLUJÍ TERMÍN PŘEDÁNÍ HOTOVÉHO PENB a tudíž SNIŽUJÍ CENU PENB (průkaz energetické náročnosti budovy, taktéž nazýván energetický průkaz nebo energetický štítek budovy). 

 

  1. Plány (pohledy, půdorysy, řez a technickou zprávu). U starých budov, kde není žádná dokumentace, nám nakreslíte ruční črtu s několika podstatnými mírami, které každý energetik dle zákona musí do výpočtu PENB zadat.  (pošleme vám inspirační ukázku, není to nic složitého, jde o rozměry, nikoliv o krásu dodané črty). Zabere vám to cca 25 minut.
  2. Pošlete venkovní fotky budovy (obejdete dům dokola a vyfotíte celkové pohledy na fasádu). Zabere cca 5 min. práce s mobilem či fotoaparátem.
  3. Vyplníte jednoduchý dotazník, který zjišťuje aktuální stav budovy a formální náležitosti nezbytné k dokončení a předání hotového PENB. Otázky jsou jednoduché formou výběru z možností. Zabere vám to cca 20 minut.

Řešení energetického štítku online na dálku, a zcela dle předepsaných podmínek energetické vyhlášky má pro vás tyto výhody:

  • rychlé vyhotovení energetického štítku online - průměrná doba vyřešení PENB na naší straně při dodání podkladů k výpočtu PENB je max. 2 dny. Nepřiplácíte za expres vyhotovení PENB jako u konkurence. U nás máte prostě základní bezpříplatkovou lhůtu na zpracování energetického štítku 2 dny.
  • nízká cena zhotovení energetického štítku online - proč je nižší cena energetického průkazu z dodaných podkladů? Přece proto, že nehradíte náklady energetika na zaměření budovy, pohonné hmoty a čas strávený dopravou na místo a zpět (toto neplatí samozřejmě pro novostavby). Průměrně tato částka činí cca 3000 Kč. Náš přístup je takový, že se snažíme PENBy dělat na dálku z podkladů, tím pádem odpadá výše zmíněná částka navíc a zbytečné plánování termínu, kdy musíte být doma pro zpřístupnění budovy pro účely zaměření.
Hotový energetický štítek online (=zpracovaný na dálku z vámi dodaných podkladů) pak od nás obdržíte elektronicky podepsaný na mail.

 

Čím více podkladů budeme mít, tím rychleji a lépe dokážeme energetický štítek zpracovat.

Nelekejte se nutnosti předložit podklad pro výpočet energetického štítku. Z praxe víme, že většinu podkladů mají lidé k dispozici, jen o tom třeba neví. Za dobu naší aktivní praxe již od roku 2014 jsme zažili ledacos a věřte, že vždy se snažíme s klientem vše vyřešit tak, že podklady se dokážou sestavit a předat v podobě, kdy jde PENB na dálku vypočítat.

Když se bavíme o výpočtu energetického průkazu na dálku, pak je třeba zmínit, že často lidé myslí, že energetický průkaz je o termovizním snímání budovy apod. Ne, o tomhle energetický průkaz rozhodně není. PENB se počítá dle energetické vyhlášky a koeficientů, použitých technologií vytápění a ohřevu TUV a parametrů materiálů.

Pokud budete mít jakýkoliv dotaz k podkladům pro PENB, k průběhu zakázky, pak nás neváhejte kontaktovat!


 

Kontaktujte nás